Park “Dětský svět”

Park “Dětský svět” při MŠ Jesenická

Mateřská škola nabízí veřejnosti k využití volného času a odpočinku svůj park, vybavený moderními a funkčními hracími prvky a pískovišti.

Provozní doba  od 1.5. daného roku do 15.10. daného roku

PO -PÁ  od 14.00 do 20.00 hodin,  SO – NE od 9.00 do 20.00 hodin

Park „Dětský svět“při MŠ Jesenická

Mateřská škola Vrbno pod Pradědem,Jesenická 448,
okres Bruntál, příspěvková organizace realizuje projekt:

Park „Dětský svět“při MŠ Jesenická
Zahájení: 1.10.2008
Ukončení: 2. 9.2009

Popis Projektu:
Předmětem úprav je stávající zahrada mateřské školy ve Vrbně pod Pradědem, Jesenická 448, okres Bruntál.Vysoké stáří zahrady vybudované v r.1964 si vyžaduje značné terénní a stavební úpravy související s připravovaným projektem. Současný stav nevyhovuje případným záměrům, jež mají zlepšit kvalitu prvků, na němž si děti mohou procvičovat pohybový aparát. V současném areálu zahrady, jež je ojedinělá svou polohou (č.parcel 560 a 561) a rozlohou (10 136 m2) v celém městě, se nacházejí konstrukce železných průlezek, dvě pískoviště, dřevěná chaloupka. Zeleň zahrady v souvislosti s projektem bude rovněž vyžadovat částečné změny v rozmístění a úpravě porostů a zatravněných ploch. V současnosti je areál jen z části využíván mateřskou školou. V areálu se konají akce pořádané mateřskou školou.Záměrem mateřské školy je připravit víceúčelové využití školní zahrady. Vybudovat místo pro trávení volného času dětí, relaxaci, posilování fyzického i psychického zdraví. Pohyb na průlezkách podporuje stabilizaci, stejnoměrný růst, správný rozvoj koordinace,jemné i hrubé motoriky. Chceme nabídnout moderní a účelové vybavení, příjemné prostředí, které v našem městě chybí. Odemykání a zamykání zajistí posuvná chytrá brána. Mladé rodiny bydlí většinou v panelových domech bez zahrádky a místo, kde by si mohly s dítětem v klidu a bezpečí hrát ve městě není. Děti tak tráví svůj volný čas u počítačů, nebo si hrají u cest, vymýšlejí nebezpečné aktivity. Po vybudování parku budeme dětem nabízet i řízené aktivity o víkendech. Nejvíc děti a jejich rodiče ocení využití parku o prázdninách.

Cíle projektu:
Záměrem mateřské školy je připravit víceúčelové využití školní zahrady. Vybudovat místo pro trávení volného času dětí, relaxaci, posilování fyzického i psychického zdraví. Pohyb na průlezkách podporuje stabilizaci,stejnoměrný růst, správný rozvoj koordinace, jemné i hrubé motoriky. Mateřská škola chce nabídnout moderní a účelově vybavený dětský park v příjemném horském prostředí, který ve městě chybí. V parku mohou volné chvíle trávit rodiče s malými dětmi, kde si děti vyberou svou oblíbenou činnost.Smysluplným trávením volného času chceme předcházet nežádoucím aktivitám na nevhodných a nebezpečných prostranstvích. Postavení malého pódia umožní pořádat dětská divadelní vystoupení v přírodě, zábavná odpoledne a jiné zábavné programy. Kombinace parku a zahrady MŠ je velmi praktická, kromě vybavení si vyžádá jen organizaci otevírací doby, která by byla přístupná veřejnosti v pracovních dnech od 14.00 do 20.00 hodin a o víkendu od 9.00 do 20.00 hodin.Park nabídne také místo k odpočinku ostatním občanům a turistům .

Pozvánka na slavnostní otevření parku “Dětský svět” při MŠ Jesenická